Skrzynka telekomunikacyjna – rodzaje i zastosowanie

Szukasz skrzynki teletechnicznej? Sprawdź www.telmor.pl

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – regulują to akty normatywne. U producentów wyróżniamy wiele ich typów, których konstrukcja musi być dostosowana na każdą ewentualność. W jaki sposób dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału Wi-Fi

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego surowca i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. W sprzedaży wyróżniamy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na powietrzu, która musi cechować się odpornością na ingerencje osób trzecich, jak również wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz nieruchomości, w której mieszczą się kable telekomunikacyjne – na przykład kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – modemy TVK, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć m. in. na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – uporządkuj kable

Priorytetowym składnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu stosuje się wzmocnione zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne w przypadku na dzieci. Nie można zapominać także o uporządkowaniu kabli – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu szybko dopasujemy je do naszego mieszkania.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]