Wzmacniacz szerokopasmowy – cechy charakterystyczne

Sprawdź, gdzie kupić wzmacniacz szerokopasmowy, wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie służące operatorom telewizji kablowych. Ich zasadniczą funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do poszczególnych telewizorów. Gdzie umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – umożliwia transmisję kanałem zwrotnym

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują najczęściej w paśmie 50 Hz – 6 MHz. Znakomicie redukują różne awarie spowodowane najczęściej przez internet LTE oraz umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie zlokalizowane są w blokach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Sprzęty tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Sygnał kierowany do odbiorników jest wysokiej jakości, a konfiguracja wzmacniacza nieskomplikowana. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Parametry mogą być różne, w zależności od używanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Regulacja parametru toru RF nie sprawia problemów. Wykorzystuje się w tym celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do większości modeli zaimplementowano również wbudowaną ochronę przed wzrostem napięcia, co sprawia, że są wyjątkowo bezpieczne. Zaawansowane technicznie modele posiadają profesjonalny filtr ingresu. Niski koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są bardzo popularne i zapewniają odbiorcom świetną moc sygnału w warunkach domowych. Dużym atutem jest także energooszczędność na poziomie do <6W.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]