Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Kup filtry hepa h13

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym kątem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, gdzie utrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (np. w salach operacyjnych).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły oraz dym tytoniowy

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach lub biurowcach znakomicie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich problemem również większe zanieczyszczenia, jak spaliny, pyłki roślin lub włosy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali cechującą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a mocna konstrukcja, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry montowane są tam, gdzie należy zachować wyśrubowane standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle farmaceutycznym.

Fotografia pochodzi ze strony marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46