Biżuteria z ametystami

Więcej szczegółów o biżuterii z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Mozambiku, Kenii i Indiach. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystu miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.