Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Zobacz, gdzie kupić lampworki.

Z pozoru przypominają barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Najpierw były produkowane samodzielnie – surowiec topiono z użyciem zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś także można zrobić je samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, które wskutek działania płomienia topnieje, zaś to umożliwia danie mu dowolnych form. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków lub wisiorków.

Lampworki – do czego nosić?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do normalnych strojów. Najlepiej łączą się z koszulkami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi bluzami i coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, iż będą dobrze prezentowały się tylko przy takich strojach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]