Duży wybór srebrnych wisiorków

Dowiedz się, gdzie kupić zawieszki srebrne

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Przez nie surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich do czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze znosi również kontakt z wilgocią czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je delikatną tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.