Elegancka i niedroga srebrna biżuteria

Więcej informacji o biżuterii srebrnej

Jest z człowiekiem od tysiącleci i mimo pojawienia się różnych innowacyjnych wzorów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest swego rodzaju ozdobą człowieka, a także umożliwia oddanie swojego ja. Nic więc dziwnego, iż biżuterię tak samo chętnie zakładają kobiety oraz mężczyźni, dzieci oraz dorośli, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, które wzory lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Czemu jednak srebrna biżuteria jest tak chętnie wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały co najmniej pięć dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno fakt, iż jej używanie daje szansę uniknąć różnych powikłań. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć również o jego wyglądzie, który łączy się z dość niskimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo czasu, jednak należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy wykonujemy jakieś prace – nietrudno ją porysować lub uszkodzić w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi również być pielęgnowana w wodzie z alkoholem czy amoniakiem. Trzeba przechowywać ją w pudełku z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej zarysowania.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]