Historia pierścionków zaręczynowych

W tym miejscu znajdziesz pierścionki zaręczynowe Kraków.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wyczekiwany przez wiele pań moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i diamenty

Podarowanie ukochanej pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca wprost do serca. Powszechnie uważa się, iż obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Na początku sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogimi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje całkowite zaufanie do wybranki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, jednakże surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od paru wieków, przy czym znamienny wzrost ich popularności daje się spostrzec w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny ze sporym brylantem, jednak potencjał swobodnego dobierania przeróżnych metali oraz kamieni jest ogromny. Poza diamentami stosuje się szafir, topaz czy rubin. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, jednakże ciągle na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż narzeczony powinien wydać na niego minimum dwukrotność swojej pensji. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych czynników: liczby karatów, wzoru, wykorzystanego kamienia czy materiału, dlatego każdy znajdzie piękny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i miłości, więc jego cena nie jest najważniejsza. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]