Jak kupować naszyjniki z kamieniami?

Zamów naszyjniki z kamieniami

Są wśród nich naturalne minerały i ich sztuczne odpowiedniki. Mogą przybierać najróżniejsze kolory – od czerni, przez róż, aż po niebieski. Niektóre powinniśmy zakładać do wieczorowych kreacji, inne doskonale będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się ogromnym uznaniem– inne są czasy i mody, ale nadal je chętnie zakładamy, a wiele z nich jest bezcennymi familijnymi pamiątkami. Powinniśmy więc napisać kilka słów na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by wytrzymały wiele lat.

Jakie naszyjniki z kamieniami znajdziemy na rynku?

Różnorodność minerałów stosowanych do wyrobu naszyjników jest wielka – oprócz kryształów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też kamienie wytwarzane syntetycznie. Najczęściej używane to bez wątpienia cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są dość tanie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi doskonale wyglądają przy kreacjach zarówno codziennych, jak i wieczorowych.

Jak troszczyć się o naszyjniki z kamieniami?

Kamienie szlachetne są zwykle naprawdę podatne na zarysowania – przy nieodpowiednim używaniu niełatwo zatem je zepsuć. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – ściągając je zawsze, jeśli istnieje ryzyko ich uszkodzenia – podczas mycia, przy porządkach czy pracach manualnych. Wystrzegajmy się też noszenia kilku naszyjników z kamieniami w jednym momencie – mogą się zderzać i przez to uszkodzić.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]