Kolczyki kwiatuszki – nie tylko dla dziewczynek

Dowiedz się więcej o kolczykach kwiatkach na http://tinyurl.com/wsthq82

Kwiaty oraz ogólnie świat roślin od dziesiątek lat są jednym z najważniejszych motywów wykorzystywanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Wśród najistotniejszych przytoczyć warto z pewnością ogromną różnorodność takich motywów powodującą, że biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy zapominać również o atrakcyjnym designie, którym nierzadko charakteryzują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria inspirowana florystycznymi wzorami – ta wszak znakomicie pasuje zarówno do stylizacji casualowych, jak i wytwornych, wyjściowych kreacji. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatuszki, by najlepiej się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – wzbogacone drogimi kamieniami albo emaliowane

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę porywającym dopełnieniem każdej kreacji – często okazują się nawet najbardziej wyrazistym jej akcentem. Żeby tak się jednak stało, muszą być odpowiednio dobrane do konkretnej stylizacji. Jeżeli idzie o kreacje wieczorowe lub te ubierane na formalne wydarzenia, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich będą na pewno kolczyki kwiatki przyozdobione kamieniami szlachetnymi lub kryształkami. Przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach dobrze natomiast będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin przeważnie zakłada się na sztyfty. Kolejną kategorię tworzą kolczyki wytwarzane z dotąd rzadko wykorzystywanych w branży jubilerskiej materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, ceramika lub drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Inne wzory florystyczne

Pozostając nadal w temacie kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie zaznaczyć, że kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zdobył serca jubilerów i ich klientów. Dużą popularnością cieszą się też wzory inspirowane sylwetce kłączy oraz liści. Nieco mniej popularne – aczkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki z motywami całych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]