Kolczyki z koralem

Więcej o kolczykach z koralem na www.bizutik.pl/kolczyki-z-koralem

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i siłę. W przeszłości, korale zawieszało się nad kołyskami noworodków w celu ochrony przed złą energią. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do szybszego gojenia ran. Według niektórych, koral zmniejsza stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Jest także pomocny przy zdobywaniu umiejętności negocjacyjnych. Koral jest amuletem przypisywanym zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i czerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Skąd wydobywa się korale? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi u wybrzeży Maroka oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z korali odznaczają się uniwersalnością i nigdy nie są ani przesadnie ozdobne, ani nadmiernie skromne. Ten rodzaj biżuterii można nosić codziennie, do zwykłych bluzek i jeansowych spodni. Kolczyki z koralem to wyrazisty akcent, który ożywi twarz, a w zestawie z letnią spódnicą doda Ci uroku.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]