Kolor kolczyków a kolor włosów

Czy blondynka będzie w szmaragdowych kolczykach wyglądać równie olśniewająco jak ruda? Do jakiego koloru włosów najlepiej pasują topazy z do jakich Noc Kairu? Które minerały wybrać w zależności od koloru włosów?

Kolczyki dla rudej

Oczywiście szmaragdy – choć to standard. W zieleniach rudym jest po prostu świetnie. Nie oznacza to jednak, że muszą się ograniczać tyko do tego koloru. Z innych zieleni na uwagę zasługuje malachit i jadeit. Rude kobiety uwagą mogą obdarzyć też topaz (w tym mistyczny), cyrkonie i błękitno – zielone emalie.

Kolczyki dla blondynki

Duże pole manewru, ale warto być ostrożnym. Blondynka może mieć ciepły typ urody (brzoskwiniowa cera, skłonność do zaczerwienień, brązowe bądź orzechowe oczy) oraz zimny (jasna karnacja, jasne oczy). Do ciepłego typu urody blond pasują wszystkie kolory ziemi i natury – od zieleni, przez błękity po brązy. Nie zawsze dobrym wyborem będzie czerwień.

Kolczyki srebrne z czerwonym onyksem

Z kolei do zimnego typu blond najbardziej pasują wszystkie zimne w odcieniach minerały – topazy, kwarce. Oraz ostre, dynamiczne kolory – czerwień granatu, onyks, kolorowe kryształy Swarovskiego.

Blondynki raczej unikać powinny kamieni jasnych – opali, mlecznych jadeitów, lemon kwarców. Wyjątkiem są perły- te pasują zawsze do każdego typu urody (choć jednak brunetkom najbardziej).

Kolczyki dla brunetki

Im zimniejszy jej typ urody tym chłodniejsza barwa kolczyków. Poza cyrkoniami i srebrem, brunetkom polecane są wszystkie krystaliczne minerały (topaz, ametyst, szmaragd) oraz zdecydowane barwy zieleni (malachit), fioletu (agat, mistyczny topaz) oraz pięknie mieniące się i odbijające od włosów opale syntetyczne.

Kolczyki dla szatynki

Ciepłe barwy włosów i karnacji świetnie korespondują z kolorowymi lampworkami i wielobarwnymi kolczykami. Szatynki często mają mieszaną barwę włosów i dlatego świetnie pasują one do kamieni o niejednorodny kolorycie – z inkluzjami i przebarwieniami. Warto zainteresować się też cytrynami i kwarcem dymnym.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/kolor-kolczykow-a-kolor-wlosow/