Topaz mistyczny – technologia produkcji

Jeśli chcesz kupić mystic topaz, koniecznie odwiedź ten adres

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru może się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Istotna okazuje się też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojej kreacji.