Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Dowiedz się więcej o kolczykach z kamieniami na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki czy pierścionki. Kamienie potrafią zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny styl mają bowiem kolczyki z topazami, inny zaś te ozdobione bursztynem. Które pierścionki oraz kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Które Minerały stosowane w warsztatach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi produktami? Odpowiedź może zadziwić – przede wszystkim osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, że sporo surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które wyrabiane są z wapnia i cyrkonu, zaś rozmaite kolory zawdzięczają takimi dodatkom, jak chrom albo kobalt. Poza cyrkoniami, minerałami sztucznymi okazują się też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy znacznie chętniej stosują rzecz jasna minerały naturalne. Najczęstsze to na pewno topazy, które potrafią mieć barwy od niebieskich do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Stosowanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi cenę kupna tego typu ozdób. Warto przy tej okazji zdać sobie sprawę, iż są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te ze sztucznymi kamieniami.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]