Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Kliknij tu, jeśli interesuje Cię aktualna oferta nauki malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest popularną metodą twórczego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, aby czerpać z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu jest to przecież jedynie metoda rozluźnienia się po trudnym dniu w pracy albo pasja i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie perfekcji. Jednak jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, trzeba zapisać się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto kontrolować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Efekt końcowy zdaje się bardzo przyjemny i nieskomplikowany do stworzenia, jednak wpływ ma na niego sporo czynników, o których początkujący twórca przeważnie nic nie wie. Spory udział w samym procesie malowania ma dodatkowo zbieg okoliczności – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet artyści od lat biegli w tej technice nigdy nie są przeświadczeni o tym, że praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak planowali. Nauka malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, żeby zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne podstawowe informacje konieczne do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile witany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych zajęć starannie objaśniają specyfikę tych farb, różne techniki ich stosowania, a także rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd pracy.

Kurs akwareli – co na tym zyskasz?

W dobie popularyzacji internetu każdy może znaleźć a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak partycypacja w kursie malowania akwarelami pod okiem wprawnego instruktora ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z umiejętności artystycznych istotne są podpowiedzi, które kursanci dostają od instruktorów podczas malowania. Te korekty pomagają sprawniej rozwijać umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo praca w zespole osób o podobnych pasjach tworzy przyjacielską atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w inspirowaniu do ciągłego doskonalenia umiejętności. Partycypacja w rzeczowej analizie prac pozostałych kursantów, umożliwia z kolei poprawnie ocenić swoje prace już odbyciu kursu.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]