Dla kogo kierowany jest kurs rysunku architektonicznego?

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromną popularność wpływa sporo elementów – głównie fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale też umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami dobrze jest ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a nauczyciel wspomaga ich w przygotowaniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko rysunek, ale też porady zawodowców, które pozwolą przygotować się odpowiednio do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak stworzyć dobre portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi lub za granicą). Kursanci mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim słuchaczom lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]