Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Digital painting Photoshop. Więcej informacji na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie stara się poznać popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – ogromna wolność dla artystów

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, Corel Painter czy GIMP, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, temperą lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs malarstwa cyfrowego online – nie tylko nauka podstawowych funkcji programu

Zasadniczo lekcje malarstwa komputerowego odbywa się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednakże żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania i najpopularniejsze techniki stosowania pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem szkolenia.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]