Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Aktualna oferta kursu Blender znajduje się tu.

Świat grafiki bez ustanku się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod preferując tworzenie swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale również odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje obecnie znacznych kosztów – każdy może przecież pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego program dydaktyka

Korzystania z każdego programu można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz jest bardzo irytujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie wiele korzyści zwłaszcza osobom, które niedawno odkryli program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które wymagają poprawy i proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by odbywał się on w małych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność doceniana w świecie gier wideo i projektowania

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie zdolnością pożądaną i docenianą w szczególności w branży projektowej, gier wideo i filmowej. Opanowanie programu Blender 3D otwiera tym samym sporo perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które później można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy pragną poszerzyć swoje obecne umiejętności lub spróbować nowych form wyrażania siebie.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]