Rafting Dunajcem – zabawa i przygoda w jednym

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży popularna w Polsce od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje niż spływ, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem i przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Rafting po Dunajcu to doskonała okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to również doskonała alternatywa dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.