Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Więcej w temacie Himalaje wyprawa na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to dużo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić też o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Kłopoty powoduje również sama organizacja podróży – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]