Wypoczynek w sercu Pienin – spływ kajakowy na Dunajcu

Spływ Dunajcem to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, którą docenią wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku. Spływ kajakowy na Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica gwarantuje niezapomniane wrażenia i wysoką dawkę adrenaliny. Propozycja jest przeznaczona dla rozmaitych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i firm, które chcą przygotować integrację dla pracowników. Planujesz wyjazd w góry i na trasie wyprawy znajduje się Zakopane? Spływ po Dunajcu to atrakcja, jakiej nie wolno Ci pominąć.

Z jakiego powodu warto zdecydować się się na spływ po Dunajcu?

Dunajec jest rzeką, która gwarantuje znakomite warunki do uprawiania kajakarstwa, a rozbudowana baza turystyczna będąca w pobliżu sprawia, iż spływ Dunajcem staje się bardzo popularną odmianą aktywności. W rzece żyją także przeróżne gatunki ryb, które można zobaczyć podczas spływu, a bajkowe krajobrazy zachwycają. Trasa wiedzie przez Pieniński Park Narodowy, co umożliwia obserwowanie dzikiej przyrody w pełnej okazałości. Żeby uczestniczyć w spływie, konieczne jest odpowiednie przeszkolenie oraz podpisanie regulaminu wypożyczalni. Pontonami sterują wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ kajakowy Dunajcem – aktywny odpoczynek w Pieninach

Organizator spływówkajakiem na Dunajcu proponuje klientom do wyboru trzy pakiety – Comfort, Basic oraz Active. Turyści mają zagwarantowane pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava bądź polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kamizelki, kaski, wiosła oraz szczelne opakowania. Ze sobą należy wziąć ręcznik, koszulkę oraz spodenki do przebrania, a także sportowe buty. Dodatkowo w pakiecie Comfort zagwarantowany jest dojazd busem ze Szczawnicy.