Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

W tym miejscu odnajdziesz pełną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Podróżników wabią głównie możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, zanikające już lodowce, a także przepiękne krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi i Shira. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozwojem choroby ochroni również należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]