Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem kwalifikowanego przewodnika, nie oznacza jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy organizują też wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]