Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Tu znajdziesz ściąg szalunkowy

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Kiedy warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie wiele elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]