Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Budowa domów drewnianych - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Szereg osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też znacznymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to teraz najlepszy przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie stosują również inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można na ogół w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się doskonale, a jednocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]