Budowa domów z bali – ciepłe i piękne domy

Pragniesz poznać więcej szczegółów o budowie domów z bali? Zajrzyj na http://domygoralskie.com/technologie.html.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: cechy charakterystyczne takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają wyjątkowo ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które zazwyczaj generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio konserwowane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu również pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali naprawdę często zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment z chęcią wznoszone także w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, co sprawia, że są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]