Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Dźwigary znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to konstrukcje potrzebne na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezbędne przy formowaniu stropów – wtedy ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom strop nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego najważniejszą cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Te powinny być pieczołowicie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak buk, topola, sosna i olcha. Bardzo ważne jest także należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym wpływem wilgoci, spoiw i innych płynnych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Firmy, które regularnie parają się budową wielokondygnacyjnych budynków dysponują swoimi dźwigarami. Ich zakup i przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które tylko okazjonalnie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]