Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Szukasz domów drewnianych Małopolska? Skieruj się tutaj.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]