Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Jeśli chcesz zamówić szalunki Kraków, koniecznie wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, zwane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Zwykle używa się ich podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one potrzebne do tego, żeby nadać im odpowiedni kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia wykonanie przelotów na bramy, drzwi oraz okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je nabyć.

Systemy szalunków

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z drewnianych desek ewentualnie grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystywana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak ciężka – wielu wykonawców i inwestorów stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, drewna lub metalu, jak również zestawiać 2 albo 3 surowce. Zwykle jednak wykorzystuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję łączą belki, łączniki, narożniki i głowice ze stali lub aluminium.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wybudować pojedynczy obiekt czy zespołów, które oferują odmienne usługi. Zakup wszystkich elementów koniecznych do złożenia szalunku byłby zupełnie nieopłacalny . Znacznie lepszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]