Okna drewniane – alternatywa dla PCV

Zobacz, gdzie kupić okna drewniane Limanowa

Okna drewniane przez wieki były najchętniej wybieranym rodzajem okien. Potem zostały wyparte przez modele wykonane z PCV, jednak dziś na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Dobrze zamontowane i konserwowane okna drewniane są w stanie wszak posłużyć dłużej niż okna plastikowe, przy czym ich kupno kosztować będzie podobną sumę. Oprócz tego w niektórych sytuacjach ich wykorzystanie będzie niezbędne – czasem zwyczajnie nie sposób zdecydować się na któryś z nowszych typów. Kiedy zatem powinniśmy ich użyć? Z czego są produkowane?

Z czego robi się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Dziś zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć oraz słońce, wytwórcy stolarki okiennej coraz częściej wybierają gatunki spoza Europy – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco droższe, jednak warto zaznaczyć, że wymagają rzadszych napraw i lepiej znoszą eksploatację w ekstremalnych warunkach. Dla wielu klientów ich dobrą stroną będzie również to, że nierzadko prezentują się bardziej interesująco niż modele wyprodukowane z krajowych rodzajów drewna.

Okna drewniane – w jakich budynkach sprawdzą się najlepiej?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla okien plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, zaś sprawują doskonale. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są też stosowane w czasie rewitalizacji zabytkowych budynków. Wykorzystanie innych materiałów będzie bowiem prowadzić do trudności w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się również dużymi mandatami.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]