Okna skrzynkowe znów popularne

Chcesz zamówić okno skrzynkowe? Wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych gmachach, starych domkach lub pałacach. Dziś są one produkowane w szczególności z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że obecne wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery elementów – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i dawniej służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – między innymi domach drewnianych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, muszą być zrobione z właściwego drewna. Dotąd najczęściej sięgano po sosnę czy dąb, ale od niedawna ich twórcy stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na wpływ wilgoci, powietrza oraz ekstremalnych mrozów.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]