Pergole lamelowe i materiałowe – zadaszenie tarasowe dla Twojego domu

Potrzebujesz zadaszeń tarasowych w Warszawie? Kliknij tutaj.

Masz własny dom z dużym ogrodem i myślisz się jak dobrze wykorzystać tę przestrzeń, aby stała się funkcjonalna do granic możliwości? Pragniesz przebywać jak najwięcej godzin na wolnym powietrzu, nie tylko w bezchmurne dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest montaż wolno stojącej pergoli ogrodowej lub zadaszenia tarasowego, które dają możliwość cieszyć się takim wypoczynkiem bez względu na warunki atmosferyczne.

Plusy posiadania pergoli tarasowej

Pergole bywają elementem stałym bądź mobilnym, innymi słowy rozkładanym i składanym zależnie od potrzeb, jakkolwiek użytkownicy prywatni z reguły wybierają to pierwsze rozwiązanie. Pergola przymocowana do ściany budynku tworzy kryty taras, co nierzadko znacznie rozszerza przestrzeń użytkową obiektu. Pergola tarasowa ochrania domowników oraz umiejscowione pod nią obiekty przed słońcem oraz deszczem. Większość obecnych w sprzedaży wzorów pergoli tarasowych da się zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako autonomiczną zabudowę wkomponowaną w układ ogrodu. Należy podkreślić, iż niektóre wzory zadaszenia tarasowego można zamontować również w przestrzeni pomiędzy dwiema ścianami. Współcześnie pergole tarasowe wykonywane są z odpornych na korozję i wytrzymałych stali nierdzewnej oraz aluminium. Konstrukcje całkowicie drewniane są już rzadkością.

Nowoczesne modele pergoli i zadaszeń tarasowych dają całkiem szerokie możliwości przystosowania ich pod kątem wielkości i barwy i rodzaju poszycia. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą również modele wyposażone w przydatne udogodnienia, np. rolety boczne, wydajne systemy odprowadzania wody opadowej, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, jakkolwiek w dalszym ciągu sprzedawane są pergole obsługiwane manualnie.

Jaki wybrać rodzaj zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Ci, którzy postanowili o kupnie pergoli tarasowej mają do wyboru dwa typy zadaszenia – materiałowe lub lamelowe. W drugim wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, a więc “piór” funkcjonujących zupełnie jak żaluzje. Użytkownik może zmieniać kąt ustawienia lameli, dostosowując w ten sposób intensywność promieni słonecznych przenikających przez dach bądź zupełnie go zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie sporządzone jest z tkaniny (z reguły jest to wodoszczelna i mocna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Zadaszenie można zupełnie otworzyć albo zamknąć, ewentualnie zostawić je po części odsłonięte. Oba te rozwiązania doskonale się sprawdzają, zatem wybór konkretnej opcji jest zależny tylko od upodobań nabywcy i jego osobistych potrzeb.

Adres:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]