Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna zdobędziesz więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o pokazach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której migiem znajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, a także zabytki i muzea położone w miastach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi piękno regionalnego folkloru, zamek na Wawelu oraz regiony agroturystyczne.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski nie zapomina zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne tatrzańskie miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego