Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Szukasz więcej wiadomości o skiturach? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://tinyurl.com/yxgf8l5n.

Większość osób wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam zwykle jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Trudne, lecz ogromnie satysfakcjonujące skitury

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego wypoczynku w drewnianej, górskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają zanurzyć się w ich piękno w trakcie dość wyczerpujących, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są zdecydowanie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie doskonale dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do wypraw organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa okaże się odpowiednia do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]