Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę aktywnych wypraw w rozsądnej cenie.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na przyjemnym lenistwie, a drudzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, by zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne przygotowują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – aktywne wyprawy

Wyprawy dla aktywnych to pieczołowicie zaplanowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą poznać przeróżne zakątki świata i naszej ojczyzny z zupełnie nowej perspektywy. Plan takich wyjazdów jest naładowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących wrażeń to też świetna okazja, aby zdobyć przydatne umiejętności, gdyż często łączy się ze instruktażami potrzebnymi do poznania reguł przetrwania w danym obszarze. Na wycieczce w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami oraz czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. podczas zejścia lawiny. Należy również dodać, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wyprawy to nie tylko góry w Europie

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to przeważnie wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami zachwycających miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie również w czasie wycieczki do Namibii czy w Himalaje.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]