Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Szukasz pięknych miejsc w Małopolsce? Koniecznie sprawdź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz ciężko odnaleźć się w gąszczu wiadomości o najnowszych imprezach kulturalnych czy sportowych i godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

By pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, a także kempingi, hotele i motele zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Z kolei dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno regionalnego folkloru czy atrakcje narciarskie.

Witryna o najciekawszych miejscach w Małopolsce nie zaniedbuje obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe tatrzańskie miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezwykle wartościowy dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego