Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczki w Alpy Austriackie? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już dokładnie wszystkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach czy w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie góry. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – fantazja alpinistów z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści z całego globu, to na przykład Dom – 4545 m n.p.m., Matterhorn – 4478 m n.p.m i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses albo Trzy Szczyty Lavaredo. Alpy dzielą się na wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy oferują lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest sporo intrygujących propozycji adresowanych do entuzjastów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i utrzymują optymalną wydolność fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, którzy myślą zwłaszcza o części szkoleniowej, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Niekwestionowanym atutem takich wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie oszałamiającym doświadczeniem, przynoszącym radość z przełamywania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]