Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Chcesz kupić sztabki złota? Sprawdź goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Deponowanie pieniędzy na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest już tak rentowne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał daje zysku doprowadziły do tego, iż Polacy poszukują sposobów, które umożliwią ich finansom dawać po latach poboczny przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono sympatyków zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Sztabki złota – dlaczego popyt na ten kruszec pozostaje wysoki?

Przede wszystkim należy wyraźnie podkreślić, że inwestycja pieniędzy w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto przeważnie nie poddaje się słabszym i silniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna i gospodarcza nieraz podnosi jego cenę. Oczywiście, można odnotować wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zobaczyć, że z czasem ona wzrasta. Dlaczego? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Kiedyś był on walutą, dzisiaj jest w szerokim zakresie wykorzystywany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, a także – nadal na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest nieustające i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego m.in. do produkcji urządzeń elektronicznych (jak odtwarzacze CD albo kable USB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, toteż popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, że w przyszłości ta tendencja nie powinien się zmienić.

Sztabki złota – odlewane w licznych wagach

Słuchając o lokacie środków w złoto w sztabkach gros inwestorów od razu pomyśli, że to nie dla nich, ze względu na wysoki koszt. Jednakże złote sztabki są produkowane w różnych wagach, toteż w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te malutkie sztabki są również znakomite jako podarunek. Poważni inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał nierzadko zamawiają się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a nawet 1000 g. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę nabywamy złoto o wiele taniej. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Wobec tego wskazane jest zamawiać złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na drobne sztabki o wadze 1 g.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]