Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty czy też kredyty we frankachszwajcarskich. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Oprócz tego są to też postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki bądź zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z mBank, Bank Millennium, Getin Noble Bank oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, żeby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają też inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Kredyty frankowe – pozew przeciwko bankowi

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.