Ułatwienia dla firm – o mass collect

Jak działa mass collect. Zdobądź więcej szczegółów.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest de facto niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w siłowniach). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych pomyłek nieraz mających miejsce w czasie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających mniej niż sto faktur

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc obsługuje mniej niż 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]