Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Zamów usuwanie wirusów ze strony internetowej.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się obecnie w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Ze strony wychodzi spam? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? To tylko parę z popularnych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczne działanie w celu usunięcia źródła infekcji i przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy powierzyć fachowcom od tego typu działań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanych stron na WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko powtórnej ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie było powodem dodania strony do listy wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują również konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezmiernie istotne, gdyż usunięcie wszystkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, iż analogiczna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]