Jak wybrać miejsce na wesele?

Ceremonia ślubna i odbywające się po nim uroczystości weselne to dzień, o którym krewni narzeczonych oraz ich goście będę wspominać w rozmowach przez kilka kolejnych miesięcy, a nieraz wręcz lat. Jeżeli młoda para zechce wyprawić przyjęcie dla znacznej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, z którym będzie musiała się zmierzyć, jest zarezerwowanie najlepszego lokalu na wesele, w którym uczestnicy spędzą ten niepowtarzalny dzień w wygodnych warunkach.

Dom weselny – jakie czynniki należy uwzględnić?

Wybierając miejsce na wesele para młoda powinna rozważyć parę znaczących okoliczności. W pierwszej kolejności musi ustalić liczbę zaproszonych krewnych i znajomych, żeby uzyskać pewność, iż w zarezerwowanym domu weselnym bez przeszkód znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Zaproszeni powinni mieć własne miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest też, by mieli salę do tańca. Poza tym para młoda powinna zwrócić uwagę na to w jakim dystansie od kościoła położony jest dom weselny i czy dojazd do niego nie będzie utrudniony. Jeśli na przyjęcie weselne poproszeni są bliscy i znajomi z odległych krańców Polski, warto szukać domu weselnego, w okolicy którego znajduje się bogata baza hotelowa. Kolejną kwestią jest samo zaplanowanie wesela, czyli zamówienie obsługi kelnerskiej oraz oprawy muzycznej, ułożenie menu i udekorowanie sali. Te czynności mogą przekroczyć możliwości pary młodej, toteż warto szukać takich domów weselnych, które świadczą asystę w zakresie całościowej organizacji wesela.

Pałac Radziwiłłów w podkrakowskich Balicach – dom weselny na 130 zaproszonych

Narzeczeni z południa Polski, w szczególności z okolic Krakowa, mogą zaplanować wesele w niezmiernie malowniczym obiekcie, jakim jest wiekowy Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego salach wesela odbywają się od setek lat, a każde z nich charakteryzuje się olśniewającą oprawą. Pałac ma cztery pomieszczenia zdolne podjąć ponad stu osób. Przyjęcie można wyprawić również w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy brać udział w nim będzie mogło bez mała aż 350 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego w Balicach jest to, że usytuowany jest tylko 12 kilometrów od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę hotelową. Dojazd orszaku ślubnego z kościoła do Pałacu nie trwa więc dłużej aniżeli nieco ponad pół godziny.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]