Kupuj bezpiecznie – sprawdzenie auta przed zakupem

Nabycie samochodu to istotny wydatek – tym samym dla wielu z nas wiąże się z podjęciem poważnych decyzji. Niezmiernie wysokim ryzykiem jest nabycie pojazdu z drugiej ręki – etyczność ich sprzedawców niestety często pozostawia wiele do życzenia, a samochód opisywany jako bezwypadkowy i w 100% sprawny, posiada „ciekawą” historię i sporo usterek. Na domiar złego nie wszyscy jesteśmy w stanie wypatrzyć potencjalne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie pojazdu przed zakupem warto więc powierzyć profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed kupnem – ujawnianie wad i usterek

Sprawdzenie aut używanych jest potrzebne, żeby przekonać się, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego dotychczasowy właściciel. Najlepiej, jeśli auto sprawdzi doświadczony, godny zaufania mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedającym. W szczególności ważne okazuje się to podczas kupna pojazdu od pośrednika bądź z komisu. Czasem firmy, żeby podnieść wyniki sprzedaży, mają skłonność do przemilczenia informacji o różnych uszkodzeniach i usterkach, które mogłyby przyczyniać się do obniżenia ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem gwarantuje uniknięcie takich pomyłek i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Chodzi tu szczególnie o informacje o ewentualnych wypadkachz jego udziałem, przejechanych kilometrach i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Sprawdzenie auta pod tym kątem umożliwia Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Używanie ich podlega opłacie, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów gwarantują też dostęp do tej usługi – tym samym nie kupimy kradzionego samochodu i ustrzeżemy się wielu innych kłopotów.