O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą chrzcin w Krakowie? Nie wahaj się! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, stąd też starają się, aby wszystko tego dnia było doskonałe. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie gdy na chrzest zaprasza się dużą liczbę bliskich i znajomych. Poniżej otrzymasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na szczegółowe zaplanowanie chrzcin

Niegdyś chrzciny miały miejsce od razu po urodzeniu pociechy, niekiedy wręcz tego samego dnia, z przyczyny ogromnej śmiertelności niemowląt. Z biegiem lat chrzciny zamieniły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, więc są planowane z reguły 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na dogłębne przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór matki i ojca chrzestnych, jak również świątyni, w której będzie udzielony sakrament. Umawiając z parafią termin obrzędu radzimy uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie gości, a także przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, o ile będą jechać do nas z różnych zakątków kraju. W wysłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do obliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się także dać sygnał, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście na ogół stawiają na zabawki, aczkolwiek rodzicom większą radość dadzą praktyczne prezenty, jak np. fotelik do auta, kocyki dla dziecka oraz zestaw ubrań.

Impreza w domu lub lokal na chrzest – na co postawić?

Jeszcze jakiś czas temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziny dziecka, skutkiem tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w kościele mogli być zapraszani na uroczyste przyjęcie. Teraz normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Analizując propozycje lokali, gdzie można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko zapewnią wspaniale udekorowane pomieszczenia, ale też współpracują z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis pasujący do charakteru imprezy oraz która zagwarantuje profesjonalną obsługę uczestników. Jeśli sakrament odbędzie się latem, zalecamy znaleźć lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf wykona śliczne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą harcować na powietrzu. kluczowy jest również taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca docelowego nie trwał zbyt długo, podobnie jak transport gości do zarezerwowanego hotelu czy domu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]