Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Nie każdy śmieć powinien trafić do normalnego pojemnika na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń bywają rozmaite – niekiedy śmieci mają za duże rozmiary, innym razem jest to niezgodne z obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi. Co zrobić z takimi problematycznymi odpadami? Powinniśmy zawieźć je do gminnego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi działać jeden PSZOK, chociaż w dużych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać jeden z wielu punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie wygodne jest wyłącznie dla osób, które posiadają sporą ilość niezagospodarowanego czasu i własne auto odpowiednią ilością wolnego czasu oraz swoim autem. Reszta najlepiej zrobi, postanawiając o wypożyczeniu kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz renowacje – dlaczego warto wypożyczyć kontener na śmieci?

Nietypowe odpady generowane są w toku wszelkiego typu robót. Zwykle są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – chodzi głównie o pokaźne wolumeny gruzu, a także pudeł po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera jest także świetnym wyjściem, jeżeli urządzamy sprzątanie strychu – wtedy zgromadzimy w nim wszelkie nieużywane od dawna sprzęty, stare meble i zepsute urządzenia. Porządkowanie strychów czy prace remontowe staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez konieczności wielokrotnego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Gdzie zamówić kontenerowy wywóz odpadów i sprzątanie strychów lub piwnic?

Sprzątanie strychów i piwnic, ale też kontenerowy wywóz rozmaitych odpadów, to usługi świadczone między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej objętości, który ten w czasie określonym w umowie napełnia odpadami budowlanymi lub niepotrzebnymi sprzętami. Pojemnik jest w następnej kolejności wywożony z posesji, a zgromadzone śmieci transportowane są do punktu, w którym będą zutylizowane zgodnie z prawem.