Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Jesteś zainteresowany ofertą biura rachunkowego Katowice? Zajrzyj w to miejsce

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Mniejsze podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na etat, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, żeby starannie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy specjalistom, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole US nie zakończą się wystawieniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o swobodzie, jaką daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że dużo spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]