Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do magazynowania znacznych ilości gotowych mieszanek, jak i do prowadzenia procesów produkcyjnych. Wspomniane wcześniej cechy sprawiają, że zbiorniki stalowe są również doskonałym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki stalowe dla branży spożywczej

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w rozlicznych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać skażeniu ich zawartości mikroorganizmami czy dzikimi drożdżami.