Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać fachowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]