Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o nieszczelnych oknach.

Na samopoczucie domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i mrozem, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]