W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Mnóstwo śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które powstają w toku różnego typu remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który z oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i objętość

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, a także zerwane panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – od kogo go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Kontener musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która później podlega utylizacji.